"Green Legion" 2012 – 2013m. sezono aprašymas

prieš 8 m. (2013 m. liepos 31 d., trečiadienis, 13:25 val.)

Trečias ir visai nereikalingas Kauno „Žalgirio“ fanklubas, atskilėliai nuo „Žaliosios Mirties“, prezidento asmeninių ambicijų fanklubas - tokiais ir panašiais epitetais prasidėjo mūsų gyvavimas. „Green Death Ultras“ buvo įkurtas atskilus aktyviausiems seniausio fanklubo „Žalioji Mirtis“ nariams, nes juos netenkino esanti padėtis fanklube, nebuvo įsiklausoma į jų pastebėjimus, valdyba laikėsi įsikabinę savo postų, neužleisdami vietos entuziastams, bet svarbiausia nenoras keistis palaikyme. Senas, prieš 25 metus kurtas palaikymas, netenkino šių laikų fanų, dėl savo monotoniškumo, mažo skanduočių repertuaro ir baimės dainuoti varžybų metu. Būtent, susižavėję fanus vienijančiu ultra stiliumi, būrelis „Žaliosios Mirties“ aktyviausių narių ir buvęs jos prezidentas įkūrė Kauno „Žalgirio“ fanklubą „Green Death Ultras“. Verta paminėti, kad šiuo metu senuoju, prieš 25 metus kurto palaikymo stiliumi, Lietuvoje remiasi tik dvi grupuotės: tai „Žalioji Mirtis“ ir Sėklos kompanija, besivadinanti „NSO“.

Pavadinimas buvo pasirinktas toks, nes dalis atskilusių žmonių jautė sentimentus buvusiam savo ilgamečiui fanklubui, bet kaip parodė sekantys mėnesiai (internetiniai karai, šmeižto ir purvo kampanija) žodžiai green death tapo suteršti ir šlykštus visiems aktyvaus palaikymo propoguotojams.
Sezono vizija buvo graži, bet artėjant rudeniui supratome, kad reikiamo žmonių skaičiaus, suprantančių žodžio ultras reikšmę, nesurinksime, todėl į fanklubą buvo priimami visi, kurie rodė bent menkiausią iniciatyvą bei norą kurti aktyvų palaikymą. Teko pradėti sezoną nepasiruošus taip, kaip norėjome. Pirmasis sezono namų mačas įvyksta kaip niekad anksti: jau rugsėjo 4d. su „Lietuvos Rytu“. Nebuvo jokio organizuotumo nei dėl vietų arenoje, nei tuo labiau palaikymo, todėl prisiglaudę kas kur, liekame tik stebėtojai.
GDU debiutas įvyko 2012-09-07 ne bet kur, o Kauno sporto Halėje, Stepono Butauto taurei laimėti organizuotame turnyre, varžybų metu pakabiname ir mėgėjišką GDU banerį (tuo metu trūko ir finansų, ir laiko sugalvoti kažką geriau).

1.jpg

Trijų dienų iš eilės varžybų maratoną atlaikome.
Pirmoji sezono išvyka buvo ne bet kur, o į Vilnių su „Lietuvos rytu“ 2012-09-17. Į išvyką susirenka 48 žmonės. Vilniuje sulaukiame „kolegų“ puolimo du kartus. Nors ir švenčiame pergalę, bet po išvykos reikėjo pripažinti, kad buvo žengta „Žaliosis Mirties“ keliu ir vežti žmonės tie, kurie tiesiog norėjo pamatyti varžybas, o ne aktyviai palaikyti „Žalgirio“, o tai nepatiko išvykos organizatoriams.

2.jpg

Po šios išvykos buvo šioks toks štilis: nei išvykų, nei namų mačų nenusimatė artimiausiu metu, todėl pradėjome derybas su „Žalgirio“ admininstracija dėl savo vietų arenoje ir tribūnos. Buvęs generalinis direktorius iškelia keistas sąlygas, kurios vėliau netenka prasmės, nes jis palieka savo pareigas. Vėliau seka išvykos į Palangą ir Uteną, kurių metu surenkame atitinkamai 17 ir 20 žmonių.
Sekantis namų mačas, kartu ir Eurolygos sezono atidarymas, įvyksta spalio 11d. „Žalgiris“ sutriuškina Zagrebo „Cedevita“ rezultatu 90:62, ir jau tada paaiškėja, kad komandos potencialas šį sezoną yra milžiniškas. Po kelių dienų arenoje vėl namų mačas tik šįkart VTB lygoje su Liubercų „Triumph“. Jo metu pagaminame Kauno „Žalgiriui“ tortą ir pasveikiname su 68-tuoju gimtadieniu.

3.jpg

Šiame mače klubas skiria mums gretimą tribūną šalia „Žaliosios Mirties“ pagal numatytas ankstesnes generalinio direktoriaus sąlygas, bet kaip jau minėta anksčiau, jam netekus darbo, baigėsi ir bandomieji laikotarpiai su tribūnos mėtymais, pagal Škėmos romano motyvą „Up and Down“. Tuo tarpu, internetinėje erdvėje dedasi stebinantys dalykai: „Žalioji Mirtis“ grasina mums teismais ir kitais dalykais, tulžis liejama ne tik prisidengus fanklubo vardais, bet ir asmeniškai.
GDU aktyvas supranta, kad taip toliau tęstis negali ir nusprendžia keisti pavadinimą dėl kelių priežasčių: green death žodžiai įgavo keiksmažodžio forma ir tapo nebemieli, ultras žodžio nepateisinimas. Šiuo tikslu buvo pasirinktas naujas, dar nesuteptas vardas - „Žaliasis Legionas“ (ang. „Green Legion“). Jis simbolizuoja būrį vieningų žmonių, „Žalgirio“ žalią spalvą, garbingą Žalgirio mūšio istoriją, gilias ir ilgaamžes komandos tradicijas. Asocijuojasi su kovingumu, pergalės siekimu, ryžtu nugalėti ir niekad neišblėstančia ištikimybe bei tikėjimu tuo, ką darai.
Nežinomybė dėl pavadinimo ir internetiniai karai praktiškai atėmė iš mūsų 2 mėnesius sezono, darbai tuo metu stovėjo vietoje, nors reikėjo kurti logotipą, internetinę svetainę, atributiką nariams, vėliavas.
Pakeitus pavadinimą į mažiau „varžantį“, nusprendėme suorganizuoti tokią išvyką, kurioje žmonių skaičius būtų didžiausias šį sezoną ir kurioje galėtume su TRENKSMU pristatyti savo naująjį pavadinimą. Tai buvo išvyka į Rygą lapkričio 11 dieną, kurioje surenkame 70 žmonių. Apmaudu, tačiau komanda patiria pirmą pralaimėjimą naująjame sezone. Po varžybų turim pirmą "nuostolį", kurio teko palaukti, bet „Rygs Asfalts“ dėl to nenusimena ir jo entuziazmas neišblėsta.

4.jpg

Išvykų maratonas lapkritį baigiasi vėl išvyka į Vilnių, rekordiškai vėluojame į varžybas, nes kamštyje praleidome beveik 2h, žmonių skaičius – 44.
Gruodis prasideda valdybos susirinkimu, kuriame nuspręsta, kad turint pagaliau visiem tinkantį fanklubo pavadinimą, galima pradėti kurti logotipą, internetinę svetainę, šalikus, kabinamas ir mojuojamas vėliavas. Gruodžio 7d. 6 legiono vyrukai nuskrenda į Milaną ir parveža pergalę rezultatu 67:65. Eurolygos reguliarųjį sezoną baigiame būdami C grupės pirmoje vietoje! Viltys apie finalinį ketvertą Londone tuo metu tik stiprėjo. Prieš pat šventes grįštame į halę, ten lengvai nugalime Baltus, po savaites vykstame į Vilnių, kuriame laukia vietos „Sakalai“.
Sausį, per Eurolygos savaitęs mačą tarp „Žalgirio“ ir Maskvos „CSKA“ vieno aktyvisto dėka išpildoma pirmoji, padoresnė „Green Legion“ choreografija, jos metu pavaizduojami 12 iškiliausių 1946-09-03 – 2013-01-17 metų laikotarpio „Žalgirio“ žaidėjų.

5.jpg

Taip pat sausį nariams pristatomas sukurtas logotipas. Tuo tarpu komandai nauji metai prasideda košmariškai, seka skaudūs pralaimėjimai Eurolygos Top 16 etape, vasarį užgriūna bėdos su finansais, netrukus uždaromas ir Ūkio bankas. Viltis apie finalinį ketvertą Londone, keičia mintys apie komandos tolimesnį egzistavimą.
Kovo pradžioje organizuojame dar vieną masinę išvyką, bet šįkart daug toliau: į Čekijoje esantį Nymburgą, pasitarę su GWB nuspredžiame, kad per abi grupuotes esame pajėgūs surinkti didelį autobusą. Gaila, bet norai nesutapo su galimybėmis. Po ilgo ir sunkaus ruošimosi, po didelių agitacijų, kvietimų, skambučių ir „lipimo ant sąžinės“, šiaip ne taip sukviečiame 24 žmones ir išvykstame į ilgiausią išvyką autobusu šį sezoną. Komanda, tuo tarpu, pamačiusi mus Nymburge, buvo nustebusi ir nuoširdžiai mums padėkojo už šį vargą. To mums ir užteko.

6.jpg

Megėjiškas ir nelabai estetiškas „Green Legion“ baneris jau buvo pabodęs ir po 4 mėnesių „vaidenimosi“ išleistas į poilsį. Radę finansų pasigaminamę dvi profesionalesnes kabinamas vėliavas, netrukus pasirodė ir legiono šalikai, kurie skirti tik aktyviausiems nariams. Sezono paskutinis darbas - lipdukai – pasirodė kiek vėliau.
Komandoje bloga situacija su finansais šiek tiek stabilizavosi, tapo aišku, kad tikrai pabaigsime sezoną. Eurolygos Top 16 etape liekame šešti savo grupėje ir į atkrintamąsias nepatenkame.
Per Šv. Velykas vykstame į pajūrį, kuriame laukia akistata su vietos „Neptūnu“ ir jų fanais. Ši išvyka išskirtinė tuo, kad pirmą karta legionas vyksta kartu su „Green White Boys“ vyrukais. Po išvykos buvo nutarta dažniau kooperuotis ir vykti kartu.

7.jpg

Sezonas artėjo į pabaigą. Po reguliaraus sezono VTB lygoje likome pirmi grupėje, bet komandai praretėjus, lyderių pozicijas bus apginti labai sunku, Lietuvos krepšinio lygoje po ilgų skaičiavimų ir spelionių kas su kuo žais atkrintamosiose, viskas stoja į savo vietas ir tampa aišku, kad LKL finaluose vėl lauks aršiausias varžovas iš Vilniaus.
Į finalo seriją patenkame lengvai. Galime išskirti susidurimą Kaune su jungtinėmis klaipėdiečių ir vilniečių pajėgomis. Skoloje vieni kitiems neliekame, bet po šio susirėmimo, santykiai tarp fanklubų ir miestų dar labiau paaštrėjo, o visą LKL finalo seriją galima apibūdinti taip:
Laimėta serija sausu 4:0 rezultatu ir iškovotas 15-tas LKL auksas! Euforija, džiaugsmas! Pergalės šventimas užtruko kelias dienas. Sugrįžus į ritmą, prieš VTB atkrintamąsias pasirodo paskutinis sezono užsibrėžtas tikslas – lipdukai ( jų bus galima įsigyti ir naujajame sezone).

8.jpg

Po LKL aukso VTB lygos atkrintamos varžybos nesudomino nei žiūrovų nei pačių žaidėjų, pusfinalyje pralaimėta Manto Kalniečio „Lokomotiv“ klubui. Taip baigėsi klubo dalyvavimas šiame turnyre. Tikimės jau visam laikui.
Apibendrinant galime teigti, kad sezonas tiek mums tiek „Žalgirio“ klubui buvo panašiai dviprasmiškas. Per metus įgavome patirties, kaip naujas fanklubas, užsibrėžtus tikslus įgyvendinome. Į naują sezoną žvelgiame daug optimistiškiau, nes įdirbis jau yra!
Artėjant naujajam sezonui „Green Legion“ kviečia prisijungti aktyvaus palaikymo entuziastus prie mūsų kolektyvo ir kurti dar galingesnį palaikymą! Kuo mūsų daugiau, tuo palaikymas galingesnis, tuo "Žalgiriui" lengviau. Neskubėkite pirkti abonementų, nes mes, kaip ir kiti „Žalgirio“ fanklubai juos pirksime geriausiomis kainomis. Netrukus paskelbsime visą informaciją.

9.jpg

© 2013 „Žaliasis Legionas“. Sukūrė: Netas.eu