Kauno "Žalgiris" - Krasnojarsko "Enisey" rungtynių aprašymas

prieš 9 m. (2013 m. vasario 19 d., antradienis, 19:50 val.)

 

Šventinis savaitgalis ir dvi svarbios dienos „Žaliajam Legionui“. Lietuvos valstybės atkūrimo šventė, Vasario 16-oji, paminėta eitynėse Kauno gatvėmis ir koncerte "Iš kartos į kartą ". Po didžiulės šventės - varžybų diena. Visi traukia į 319 sektorių. Kalbos ir įspūdžių dalinimasis apie vakarykščius įvykius tęsiasi iki pat komandos pristatymo. Nors varžybos, prisiminus pirmąjį susitikimą, intrigos nežadėjo, tačiau sektorius perkopė 70 fanų skaičių. Tiesa, pačioje arenoje žiūrovų nėra gausu. Tai suprantama – varžovas, visgi, ne mūsų lygio. Sektoriuje 6 vėliavos, kurios šįkart buvo mojuojamos su dideliu entuziazmu. Jų kuriamas vaizdas atrodė pagirtinai, nes buvo protingai išmėtytos skirtingose tribūnos vietose. Mūsų sektorius gyvas, vėliavos plazda “non stop”, komanda tiesiog šėlsta aikštelėje, o mes šėlstame sektoriuje. Tikrai smagios akimirkos. Didelis ačiū visiems! Nors dainos ir skanduotės pirmus du kėlinius skambėjo labai gerai, tačiau po ilgosios pertraukos garsas truputį suprastėjo. Tiesa, laikinai ir labai nežymiai. Per arenos kubą pamatome “kolegas” iš apačios, kurie 100% patvirtina savo vardą -  mirtis. Po kiek laiko parodo ir mus. Trūksta tik užrašo “Ei, kolegos, pažiūrėkit koks turi būti tikras komandos palaikymas”. Gal jau metas jungtis prie mūsų? “Žalgiris” pamoko ruselių komandą rezultatu 86:61 ir  padėkoja mums už palaikymą. Viską susipakuojam ir traukiame namo. Niekam net nekyla minčių kažkur pratęsti vakaro. Visgi šventinis savaitgalis atėmė daug jėgų, o rytoj – jau pirmadienis.  

Krasnojarskas labai tolimas Rusijos kraštas. Kas gi galėtų būti bendro su Lietuva, o tuo labiau su krepšiniu. Tačiau bendro yra nemažai. Po Sovietų okupacijos daug Lietuvos gyventojų buvo ištremti į šį kraštą. Net ir kalėję labai sunkiomis sąlygomis, tremtiniai sugebėjo žaisti krepšinį ir suburti lietuviškas komandas su patriotiniais pavadinimais, tokiais kaip “Tauras” “Pilėnai” ar net “Žalgiris”. Norintiems sužinoti daugiau apie Lietuvos krepšinio istorijos vingį, siūlome paskaityti šį straipsnį: 
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-11-04-juozas-pocius-krepsinis-sovietu-lageriuose-ir-tremtyje/71494

Didelis dėkui visiems dalyvavusiems šio savaitgalio renginiuose. Pasimatysime revanšinėse varžybose ketvirtadienį  21:00 val. 319 sektoriuje. Kaunas prieš Atėnus. Šįkart renkamės anksčiau!

Tu PRIVALAI čia būti!!!
319

enisey4.jpg

enisey1.jpg

 

© 2013 „Žaliasis Legionas“. Sukūrė: Netas.eu