RUBRIKA: "Žalgirio" varžovas - Madrido "Real"

prieš 8 m. (2013 m. lapkričio 22 d., penktadienis, 18:40 val.)

Madrido „Real“

Real_logo.jpgTai tituluočiausia Europos krepšinio komanda, nuolatos būnanti Europos krepšinio viršūnėje. Klubas įkurtas 1932 metais. Komandos sudėtis nuo praeitų metų išliko beveik tokia pati. Šioje ekipoje yra žaidęs Arvydas Sabonis ir kroatas Draženas Petrovičius, taip pat, du praėjusius sezonus šioje komandoje praleido žalgirietis Martynas Pocius. Madrido „Real“ komandoje šį sezoną žaidžia, praėjusių metų viduryje „Žalgirį“ palikęs, Tremmell Darden. Kauno „Žalgirio“ ir Madrido „Real“ klubų akistata visada sulaukia ažiotažo ir prikausto krepšinio gerbėjų dėmesį. Nepaisant dažnai skirtingų komandų biudžetų, daugkartinių Lietuvos ir Ispanijos čempionų dvikovos būna ypač gražios ir intriguojančios. 1985-1986 m. mūšiuose „Žalgiris“ abu kartus buvo pajėgesnis už „Real“ krepšininkus – 95:87 namuose ir 98:95 išvykoje. Po metų komandos pasidalijo po pergalę: mūsiškiai laimėjo Kaune (91:83), ispanai – Madride (104:96). Įspūdinga kova vyko ir 1989-1990 m. Europos taurės turnyro pusfinalyje. Savo auksinio laikotarpio lyderius jau praradęs „Žalgiris“ Ispanijoje pralaimėjo 80:93 ir namuose turėjo panaikinti 13 taškų deficitą. Žalgiriečiai buvo labai arti tikslo, kai nuo suolelio pakilęs Darius Lukminas smeigė vieną tritaškį po kito ir pelnė net 26 taškus, bet garsaus NBA trenerio George‘o Karlo treniruojama „Real“ žengė į finalą pralaimėdama 77:89. Kitos dvikovos su „Real“ ekipa kauniečiams reikėjo laukti beveik dešimtmetį. Kitą sezoną po triumfo Eurolygoje nukraujavęs „Žalgiris“ su Mindaugu Timinsku priešakyje dar laimėjo Madride 70:60, bet Kauno sporto halėje nusileido 65:67. „Real“ šį sezoną žengia be pralaimėjimų ir B grupėje yra pirmi, o kauniečiai kol kas pajėgė įveikti tik Bambergo „Brose Baskets“ ir Strasbūro SIG ekipas, grupėje yra kol kas ketvirtoje vietoje. Komandos vyriausiasis treneris – Pablo Laso prie „karališkojo“ klubo vairo stovės iki 2015-2016 m. sezono pabaigos.
Svarbiausi pasiekimai: Ispanijos krepšinio lygos čempionas – 31 kartas, Eurolygos čempionas – 8 kartus.
 

FANAI

Real5.jpg

“Berserkers”. Susikūrė 2005 metais. Prasidėjus 2006/2007 metų sezonui narių žymiai padaugėjo, nes įkūrėjai puikiai padirbėjo vasaros metu. “Berserkers” tikslas yra visada palaikyti mylimą komandą. Palaikymui naudoja vėliavas, fejerius. Kartais iškelia banerius su įvairiais užrašais, palaikančiais komandą. Ispanai komandą palaiko ne tik tarp arenos sienų, tačiau ir gatvėse darydami eisenas. Komandos palaikymui naudoja ir skanduotes ir dainas. Fanų atributikoje dominuojančios spalvos: violetinė ir balta.
Įdomu tai, kad dauguma narių yra pasipuošę ne “Real” komandos atributika, o pačio fanklubo. Tai parodo, kad šie fanai nėra remiami komandos, o patys save išlaiko.
“Berserkers” turi nemažai narių. Namuose komandą palaiko net keli šimtai žmonių, kurie visi palaiko komandą 100%. Išvykose, žinoma, fanų mažiau: dažniausiai 20-30 fanatų.
“Berserkers” kuria savo lipdukus ir netgi FANZINE(fanų žurnalą). Šiame žurnale gausu nuotraukų iš tribūnos, išvykų aprašymai, nuomonės apie kitus fanklubus ir visa kita, kas domina ”Real” gerbėjus.

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=fOSguM2doyI
http://www.youtube.com/watch?v=CGb4ZzHNJyY

Namų darbai

Real1.jpg

Real2.jpg

Real3.jpg

Real4.jpg
 


 

© 2013 „Žaliasis Legionas“. Sukūrė: Netas.eu